Fototapeta – obrovský hit posledních let, který překvapí každého milovníka pěkných interiérů

11 Paź by admin

Fototapeta – obrovský hit posledních let, který překvapí každého milovníka pěkných interiérů

Sníš o výjimečném bytě? Rád zkoušíš nové věci a aranžuješ obytné prostory? Máš rád neotřelé dekorace a nápadité interiérové doplňky? Fototapety jsou pro Tebe!

Co to jsou fototapety a kde je možné je je sehnat?
fototapety do ložnice

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
Pod pojmem „fototapety” se skrývají velkoformatové fotografie, nebo geometrické vzory natištěné na papírovém, nebo vliesovém základě, které fungují jako typické tapety. V poslední době největší úspěch mezi českými uživateli sklízí zmíněné vliesové fototapety. Jejich lepení je totiž velmi jednoduche – lepidlo se nanáší pouze na stěnu. Kromě toho tento typ fototapet je omyvatelný, trvalý a mnohem odolnější proti oděrům než klasické papírové varianty, což je velmi důležité v případě fototapety do koupelny. Fototapety jsou vhodné pro různé druhy povrchu: zeď, betonové panely či sádrokarton. Velkým kladem fototapet je rovněž rozmanitost barev, vzorů a motivů. V obchodech s bytovými dekoracemi a tiskarnách zaměřených na velkoformátový tisk najdeme desítky různých fototapet – stačí zvolit místnost a najít k ní vhodný vzor.
Nejpopulárnější vzory fototapet
fototapety do koupelny

Źródło: http://www.sxc.hu/
Fototapety mají mnoho výhod. Dokážou oživit každý pokoj, opticky zvětšit prostor, anebo úplně změnit charakter našeho bydlení. Pokud plánujeme nákup fototapety, musíme pečlivě vybrat její materiál a motiv. Fototapety do ložnice měly by být elegantní, laděné do neutrálních vzor a odstíny šedé, bledomodré či světle žluté barvy určitě změní naší ložnici v kouzelnou odpočinkovou místnost – .

V případě, že chceme koupit fototapetu do kuchyně můžeme vybrat něco barevnějšího. V nabídce tradičních a Internetových prodejen jsou stovky fototapet s kvetinovými motivy ve šťavnatých barvách. Do kuchyně se také hodí fototapety se vzorem jídla.