Skip to Content

Jak fungují hodiny?

Zřídkakdo ví jak pracuje tak povšechná věc jakou jsou hodiny. Většina z nás nosí hodinky na ruce a vůbec nepřemýšlí o tím jak ve skutečností fungují. Věřime, že se nám povede Vám to vyložit.

Hodiny jsou složitým strojem a mají mnoho součástí. Každá z ních je hodně významná. Pokud jedna součást nefunguje kompletní hodiny mají problem s fungovaním.
Hodinařstvírozčleňuje hodiny do dvou primárních grup, a každá z tíchto grup má dvě podgrupy. Prvni grupa to strojky mechanické, které dalé rozdělujeme na natahovací a automatické hodiny. Druhá grupa to strojky quartz, které pak rozčleňujeme na elektronické ručičkové a digitální.budovy - hodiny
Autor: suchosch
Źródło: http://www.flickr.com
Výroba pružin , kterých uživá se v hodinařství není jednoduchá, protože zpravidla jsou to doopravdy malé pera, které musejí být pečlivě výrobené. Jejích funkce je doopravdy podstatná.

V dnešní době na internetu koupite všechno, co potřebujete. Rovněž pera můžete koupit v internetovým obchodě. Ačkoliv uvažujeme, že lepším nápadem je koupení pružin k hodinek v hodinařství. Máte tehdy jistotu, že pero bude dobré. Hodiny jsou skutečně jemným strojem, a základní je, aby se zaujímal níma kvalitní hodinař.

Nejpopularnějším druhem hodinek jsou mechanické natahovací strojky. Strojek je poháňovaný nataženým perem svým postupujícím rozvinováním. Pero se zavinuje natahováním přes korunku. Běžné hodiny vydrží jeden, možne, že dva dny. Hodiny nejlepší kvality budou pracovat až dva tydny.

hodiny sluneční
Autor: Petr Dadák
Źródło: http://www.flickr.com
Pokud jde o automatické hodinky to výpada to trochu jinak. Pero v strojku samočinným zavinuje pohnutí ruky při normálním nošení hodinek. Takové hodinky mohou fungovat okolo 2 dnů, te nejvyšší jakosti hodinek je to okolo 2 tydnů.

Jsme jistý, že většinu z nas nejméně někdy v svým životě interesovalo jak vevnitř vypadají hodinky. Někteří z nás usilovali rozložit hodinky, aby poznat jak opravdu pracuje. Pozdějí problemem mohlo byt smontovani hodinek tak, aby pak správně fungovaly. Hodinky jsou doopravdy komplikovaným strojem, a jenom profesionál bude mohl dobřé hodinky napravit.

Pokud kupujete hodinky s výjimkou podoby velmi podstatné je to, co hodinky mají uvnitř. Dokonalé hodinky mají vevnitř nejlepší částí, také pera, z toho důvodu, že mají one obrovský na pracovaní celých hodinek.